Losowa
galeria zdjęć 
 
„Archipelag Skarbów” w Bieżuniu
Aktualności
< 3 z 500 >
Wycieczka w Sudety

  W dniach 24-28 kwietnia 2019 roku uczniowie klas VII i VIII, pod czujną opieką nauczycieli: p.K.Jabłońskiej, Z.Falkowskiej, N. Sadowskiej i B. Lejman udali się na 5-dniową wycieczkę w Sudety. Do urokliwej Sosnówki, miejsca naszego zakwaterowania, dotarliśmy późnym popołudniem.

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Stolica Czech przywitała nas piękną pogodą. Mogliśmy podziwiać czeską architekturę, m. in. Zamek Hradczański. Widzieliśmy Kaplicę św. Wita, w której przechowywane są czeskie klejnoty koronacyjne, a w podziemiach katedry znajdują się grobowce czeskich królów. Obejrzeliśmy piękne witraże zdobiące wnętrze tego budynku. Spacerowaliśmy po Moście Karola. Następnie przeszliśmy na drugą stronę Wełtawy, na Stare Miasto. Główną atrakcję tego miejsca stanowi XV-wieczny zegar astronomiczny Orloj.

  Trzeciego dnia postanowiliśmy zdobyć Szrenicę (1362m n.p.m.), drugi po Śnieżce najbardziej znany przez Polaków szczyt Karkonoszy. Po kilku godzinach dość wyczerpującej wędrówki osiągnęliśmy cel. Na dół postanowiliśmy zjechać krzesełkową kolejką linową, co dla wielu uczestników wyprawy było nie lada wyzwaniem i atrakcją. Wieczorem zapewniliśmy sobie relaks w basenach termalnych w Jeleniej Górze.

  Kolejny dzień wycieczki przyniósł nieco pochmurną, deszczową aurę, w związku z czym zrezygnowaliśmy z górskich szlaków i zdecydowaliśmy się na zwiedzanie stolicy Karkonoszy-Jeleniej Góry. Wyjątkowym przeżyciem była wizyta w miejskich podziemiach pod Wzgórzem Kościuszki, gdzie niedawno otwarto Time Gates-Wrota Czasu-kompleks korytarzy i pomieszczeń, które w czasie wojny miały służyć za schron przeciwatomowy, a obecnie stoją otworem dla zwiedzających. Time Gates, czyli bramy czasu pozwoliły nam na przeniesienie się do przeszłości Dolnego Śląska. Przechodząc przez kolejne "wrota" mogliśmy poznać między innymi historię z czasów piastowskich, wojen napoleońskich, czy sekrety drugiej wojny światowej. Inscenizacji towarzyszyły efekty specjalne, światło i dźwięk. Piątego dnia pożegnaliśmy przepiękne Sudety z okien autobusu i pełni niesamowitych wrażeń minionych dni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

źródło: 2019-09-01 18:38, Beata Lejman
publikacja: 2019-09-17 16:22, Waldemar Grabowski

AKTUALNOŚCI
80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  Harcerze i zuchy uczcili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej za Ojczyznę. Na cmentarzu złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach poległych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zapaszamy do galerii ...

Wycieczka w Sudety

  W dniach 24-28 kwietnia 2019 roku uczniowie klas VII i VIII, pod czujną opieką nauczycieli: p.K.Jabłońskiej, Z.Falkowskiej, N. Sadowskiej i B. Lejman udali się na 5-dniową wycieczkę w Sudety. Do urokliwej Sosnówki, miejsca naszego zakwaterowania, dotarliśmy późnym popołudniem.

Dzień Sportu

Zapraszamy do galerii ...

Na Borku ...

  Przy ognisku harcerze podsumowali rok harcerki. Wspominali całoroczną służbę harcerską, śpiewali piosenki, pląsali i bawili się doskonale.

"Zaczarowane Baletki"

  W czwartek 16 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs taneczny dla przedszkolaków ZACZAROWANE BALETKI, do którego zgłosiło udział 18 grup tanecznych z Sierpca i okolic.

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Leśniczy.

Spotkanie z leśnikiem..

„Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek……..”

  W naszym przedszkolu zgodnie z tradycją tłustego czwartku dzieci z grup: "JAGÓDKI", "MISIE" oraz "SMERFY" piekły wraz ze swoimi paniami ora rodzicami faworki.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar